RUBBER CLOCKING

RUBBER CLOCKING

Postprzez SP9LJD » Wt kwi 09, 2013 12:50

Wróciłem z weekendu i czytam ożywioną dyskusję na temat MS i zasady 10 min na contesting.com dotyczące WPX. Okazuje się, że Komisja zdyskwalifikowała kilka zespołów co spowodowało, że kilku operatorów nie może się zakwalifikować do WRTC 2014.
Na tej liście znaleźli się też medaliści ostatnich WRTC. Znaleziono niezgodności przypadkowe zegara powyżej 2 minut kilkanaście QSO na ponad 6000 niby mało, ale wystarczająco aby podjąć decyzję o dyskwalifikacji. Rodzimi rzemieślnicy powinni mieć tego świadomość bo technika idzie do przodu a moc komputerów coraz większa i cała robota po konteście pójdzie na marne, a i wstyd będzie na cały świat (WORLD). Kompresja nie zawsze jest logiczna a zegary muszą się popsuć u obu korespondentów. Zatem Komisja Zawodów pokazała, że popularne "cel uświęca środki" nie znajduje u nich zrozumienia.
Widzę również, że opinie dotyczące zmian w regulaminie SPDXC podziela coraz więcej kolegów. A czasu coraz mniej kolejny dzień bliżej do nowej edycji, w czasie której będę QRV jako wolny strzelec lub pełnoprawny uczestnik zawodnik.
Zbieżność moich uwag jest nieprzypadkowa i tu komisja znalazłaby o wielu więcej czasonaciągaczy niż dopisywaczy, ale więcej pracy by było i smrodu też. WIOSNA IDZIE.
SP9LJD
 
Posty: 126
Dołączył(a): Pn gru 03, 2012 22:11

Postprzez » Wt kwi 09, 2013 12:50

 

Powrót do Opertatorka tips and tricks

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron